Nie wyobrażasz sobie nie wypić przynajmniej jednego drinka dziennie? Czy uważasz, że picie Twojego partnera przerasta jego możliwości? Czy Twoje dziecko eksperymentuje z substancjami uzależniającymi? Nie możesz oderwać się od telefonu komórkowego i masz ciągłą potrzebę sprawdzania swoich sieci społecznościowych? Nie jesteś w stanie utrzymać związku, bo partnerzy nie wystarczają Ci seksualnie? Nie zamykaj oczu na problemy, ale zacznij je rozwiązywać. BONUS: Dzięki rozwiązaniu online, psycholog jest zawsze na wyciągnięcie ręki, wystarczy umówić się na wizytę.

Kiedy mówi się o uzależnieniu, pierwsze co przychodzi na myśl to narkotyki, alkohol i hazard. Jednak możemy rozwinąć uzależnienie od całkiem sporej ilości rzeczy, czy to materialnych, czy też emocjonalnych. Osoba uzależniona ma nieustający głód substancji, która wywołuje przyjemne uczucia, zastępuje brakującą miłość, tłumi samotność i smutek, przynosi chwilową ulgę i ucieczkę od rzeczywistości. Jak już się uzależnisz, to nie możesz przestać. Najpierw dlatego, że daje ci coś nowego, później dlatego, że chcesz więcej i więcej, a na koniec dlatego, że boisz się objawów odstawienia.

Kiedy i dlaczego szukać pomocy u psychologa?

Każda forma uzależnienia ma poważny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne, a także na integrację społeczną. Osoba uzależniona znajduje się na marginesie społeczeństwa, ponieważ jej pragnienie zaspokojenia jest tak silne, że nie waha się użyć wszelkich możliwych środków i sposobów, aby je zaspokoić. Z czasem stan organizmu osoby uzależnionej ulega pogorszeniu, pojawiają się depresje, fobie, lęki i inne choroby psychiczne. Uzależnienie dotyka nie tylko bezpośrednio osoby uzależnionej, ale także jej najbliższych. Profesjonalna pomoc jest niezbędna do pokonania uzależnienia.

Jak to działa?

Każde uzależnienie można leczyć, ale im wcześniej rozpoczniesz leczenie, tym większe są szanse na sukces. Zasadą leczenia jest nie tylko pokonanie objawów odstawienia, ale skupienie się na całkowitej zmianie codziennej rutyny, znalezienie nowego sposobu na życie. Do wyboru jest kilka opcji leczenia: psychoterapia grupowa lub indywidualna, odwyk w społeczności terapeutycznej, leczenie psychiatryczne z hospitalizacją. Ryzyko nawrotu choroby jest bardzo duże, a uzależnienie często rozwija się ponownie w tej samej lub innej formie, dlatego wskazane jest utrzymywanie regularnego kontaktu z psychologiem nawet po zakończeniu leczenia.

Czytaj więcej

Zależność

Offline

mgr Elena Kopchyk


Najbliższe terminy: 25.05.2024

Cena konsultacji 117.5 zł / 25.87 €
Alkohol Narkotyki Zakłady Automaty Internet/media społecznościowe Gry

Najbliższe terminy: 25.05.2024

Cena konsultacji 117.5 zł / 25.87 €

Zależność

Online

ma Gordana Mišković

Alkohol Narkotyki Zakłady Automaty Internet/media społecznościowe Gry

Najbliższe terminy: 27.05.2024

Cena konsultacji 117.5 zł / 25.87 €

Zależność

Niedostępne

ps Dámaris Sierra Guerra

Narkotyki

Obecnie zajęty

Cena konsultacji 117.5 zł / 25.87 €

Już dziś zacznij zmieniać swoje życie na lepsze!    Zarezerwuj wolny termin już teraz